İstanbul’un Acı Gerçeği: Depremi Değil 3 İlçedeki Seli Bile Kaldıramadı!

İstanbul’da dün kısa süreli etkili olan yağmur, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde hayatı felç etti. Sele kapılan 2 kişi hayatını kaybederken, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, İstanbul’un yaşadığı zor geceyi beklenen büyük Marmara Depremi’yle hatırlattı.

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan yağmur, üç ilçede kısa sürede sele neden oldu. Evlere su bastı, araçlar selde sürüklendi. Sel sularına kapılan iki kişi de hayatını kaybetti.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile metro istasyonlarında da su baskınları yaşandı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, İstanbul’un acı gerçeğini gözler önüne serdi.

“İstanbul merkezli bir deprem değil; sadece üç ilçemizi etkileyen seli yaşadık dün. İstanbul’da kurulan en yeni yaşam alanlarından biri olan Başakşehir’de karşılaştığımız tablo maalesef felaket. Ara sokaklardan Şehir Hastanesi’ne, Millet Kütüphanesi’nden İstanbul Havaalanı’na kadar her yerde sel manzarası aynı.”

“İmar ve şehircilik sorunlarını bir yana bıraktık diyelim; afet anında yardım isteyeceksiniz, telefon hatları dahi çekmiyor. Daha büyük bir afette hatta bir depremde neler yaşayacağız düşüncesi, hepimizin malumu ve en büyük korkusu…”

“Sadece bir bölgede yaşanan selin sonuçları buysa, eski yerleşim yerleri dahil tüm İstanbul’da yaşanacak depremin sonuçları acaba ne boyutlara ulaşır!”

“Artık atılması gereken ilk adım; tüm devlet kurumlarımızın planlamasıyla ve acil bir şekilde İstanbul nüfusunun azaltılmasıdır. Anadolu’ya göçün maddi ve manevi teşvik edilmesiyle bu süreci ivedilikle başlatmalıyız.”

“İstanbul’da yaşanacak herhangi bir afeti, özellikle de depremi, eli kolu bağlı beklemek; hem ülkemiz hem de insanımız adına ağır hayati sonuçlara mâl olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x