Beşiktaş Asbaşkanı Göçmez’den Galatasaray’a: Hayırdır

Galatasaray, Türkiye Kupası’nda oynanan Galatasaray-Bandırmaspor maçının ardından o dönem Bandırmaspor Başkanlığı yapan Onur Göçmez hakkında; Türk futbolu, MHK, hakemler ve müvekkile karşı hakaret içerikli beyanlar sebebiyle, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ne Dair Kanun’un 22’nci maddesi uyarınca suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda Beşiktaş Asbaşkanlığı görevini de yürüten ve geçtiğimiz günlerde Bandırmaspor’daki görevlerinden istifa eden Göçmez, bugün Çağlayan Adliyesi’nde konuyla ilgili ifade verdi. Onur Göçmez, ifadesinin ardından, adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘BEŞİKTAŞ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNDÜ’

Onur Göçmez, “Derbi öncesi, TFF ve MHK ile yapmış olduğum, tamamen VAR ile ilgili yapmış olduğum açıklamama, siz TFF ve MHK gömleği giyerek beni savcılığa verip, iki gün önce de TFF istifa diyemezsiniz. TFF istifa dediğiniz zaman da derler ki ‘hayırdır.’ Biz de diyoruz ki ‘Hayırdır.’ Beşiktaş 3 Mart’ta Galatasaray ile mücadele edecek. Şerefiyle oynayacak, hakkıyla kazanacaktır. Galatasaray bunu hak ediyorsa Galatasaray alacaktır” dedi.

Kendisini Galatasaray Kulübü’nün şikayet ettiğini belirten Göçmez, sözlerini şöyle noktaladı:

“Şikayette bulunan Galatasaray yönetimi, Galatasaray Kulübü. Sadece biz konuşuruz, siz konuşamazsınız. Siz konuşursanız böyle yaparız, mesajı alıyorum. Ama Beşiktaş fabrika ayarlarına geri döndü, Beşiktaş burada.”

KULÜPTEN AÇIKLAMA: KÖTÜ NİYETTİR

Bu arada siyah-beyazlı kulüpten “Asbaşkanımız Sayın Onur Göçmez’e Galatasaray Kulübü tarafından mesnetsiz, anlam saptırmaya yönelik, hem kulübümüze hem asbaşkanımıza zarar verme niyeti açık olan, acemice kurgulanarak açılan suç duyurusuyla ilgili olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur” ifadeleriyle yayımlanan açıklamada, şöyle denildi:

“Türk futbolunu kendi çıkarları neyse o doğrultuda yönetmeye, yönlendirmeye, yarattığı algılarla mağduriyetler inşa etmeye alışkın Galatasaray Kulübü Yönetimi yıllardır değişmeyen yöntemlerine bir yenisini ekleyip, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı’nı şüpheli olarak savcılığa şikayet etmiştir. Sayın Onur Göçmez; TFF, MHK ve VAR sistemine yönelik eleştiriler yapmış, konuşmasının sonunda Galatasaray’a başarılar dileyerek açıklamasını bitirmiştir. Sayın Onur Göçmez’in konumu gereği ceza hususuna karar verecek merci TFF iken, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı sıfatıyla şüpheli olarak savcılığa şikayet edilmesi tam bir iş bilmezlik, acemilik ve kötü niyettir. Yüce Türk yargısını gereksiz yere meşgul etmektir. Kendi çıkarları doğrultusunda sürekli yön değiştirme, yapay kamuoyu oluşturma huylarını asla bırakmayanlar daha dün iştah ve coşkuyla savundukları Futbol Federasyonu Başkanını bugün lig yarışının kızıştığı bir noktada, hafta sonu oynanacak derbi maçı öncesinde sırf algı yaratma, baskı kurma maksatlı istifaya davet etmekte bile beis görmemiştir.”

‘MEYDAN BOŞ DEĞİLDİR’

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Beşiktaş’ın haksızlıklara karşı tavrı baştan bu yana aynıdır. Çıkarlarına göre eğilip bükülmemiştir. Haksızlıklara karşı duruşu, kullandığı dil ve yöntemler büyüklüğüne gölge düşürmeyecek netliktedir. Geçmişte bizim sporcularımız benzer nedenlerle TFF tarafından cezalar almıştır. Bu cezalar karşısında Beşiktaş Kulübü olarak biz de cezalar vererek tavrımızı, güzel oyunun korunması konusundaki hassasiyetimizi, duruşumuzu net göstermişizdir. Hal böyleyken son bir haftadır yaşanan gayrı ahlaki bir hareketi bile kendi çıkarları doğrultusunda manipüle etmeye çalışıp, bu baskı sonucu istediklerini almışlar, bir taraftan iyi niyet taşımayan bir sebeple asbaşkanımızı VAR sisteminin kullanımı ile ilgili eleştirileri nedeniyle TFF ve MHK gömleği giyerek savcılığa şikayet etmeleri tutarsızlıklarının açık ve net tanımıdır. Kazanmak için her şeyi mubah gören bu davranış bizleri şaşırtmamıştır. Bilinmelidir ki meydan boş değildir. Meydanı boş sanan bu zihniyet, Beşiktaş Kulübünü ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı asla unutmasın. Beşiktaş olarak sahada kazanıp sahada kaybedeceğiz. Saha dışındaki her türlü müdahaleye tepkimiz sert olacaktır.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x