Apple Vision Pro İçin ChatGPT Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Popüler üretken yapay zeka botu ChatGPT, Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Vision Pro için kullanıma sunuldu. Yapımcı OpenAI, ChatGPT uygulamasının VisionOS App Store üzerinden indirebileceğini duyurdu.

Popüler sohbet botu iPhone ve iPad cihazları için halihazırda mevcut. Ayrıca sohbet robotuna bir web tarayıcı aracılığıyla da kolaylıkla ulaşılabiliyor. Yayınlanan bilgilere göre Apple Vision Pro’da yer alan ChatGPT, OpenAI’ın GPT 4 Turbo adı verilen en yeni geniş dil modeli tarafından destekleniyor.

ChatGPT, Kasım 2022’de yayınlanmasının ardından teknoloji dünyasında oldukça popüler bir yer edindi. Yapay zekaya birden fazla soru sorabilir, tavsiyeler alabilir, istediğiniz bir konuyu araştırabilir ve hatta dil bilgisi kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Başlangıçta yalnızca metin içeren OpenAI, ChatGPT’ye ses ve görüntüler gibi daha fazla giriş modları da ekledi. Böylece kullanıcılar sadece soru sormak yerine yapay zeka ile sohbet edebiliyorlar.

ChatGPT, Apple’ın lansman sırasında Vision Pro için mevcut olacağını söylediği 600 yeni uygulama ve oyundan biriydi. Sanal gerçeklik başlığı aynı zamanda iPad’deki bir milyondan fazla uygulamayı da destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x