Yunanistan’ı kasıp kavurdu: Bizde bunlardan çok var

Çeviri

Milky Way, dizisinin konusu kısaca şöyle; 17 yaşındaki Maria dansçı olmayı hayal etmektedir, ancak uzun süreli erkek arkadaşı Tasos’tan hamile kalır. Ailesi onunla evlenmesini ve hamileliğini sonlandırmasını beklemektedir. Maria geldiği hayallerinin şehri Atina’da Joe ile tanışacak ve sınırlar zorlanmaya başlayacaktır.

Yunan basınında dizi büyük ilgi görerek basında, ‘Bu bağımsızlık arayışı ve bu reşit olma macerası her kalbe hitap ediyor’ yorumları yapıldı.

MUHAFAZAKAR TOPLUMDA SIKIŞAN GENÇ

Dizinin muhafazakâr bir toplumla boğuşan bir genç kız olan Maria aracılığıyla, zamanda sıkışmış bir Yunanistan’ı tasvir ettiği de yer alıyor haberlerde. Dizinin yönetmeni Vasilis Kekatos haftalık Lifo dergisine verdiği söyleşide, ‘Aslında bu benim hayatım’ cümlesinin tercümesi gibi ; ‘Maria’nın hikayesi, bir baba, bir anne, bir erkek arkadaş, çevreleri tarafından ezilen tanıdığım ve tanımadığım tüm kızların hikayesini anlatmanın bir yoluydu. Tüm ailem bir şekilde bu seride yer alıyor. Gençlerin başka bir şey görmek için taşradan ayrılma arzusu benim ve arkadaş grubumun da arzusuydu” dedi.

Kathimerini Gazetesi’nde çıkan bir yazıda; ‘Samanyolu’nun Yunan televizyon tarihine geçip geçmediğini bilmiyorum, çünkü bu dizinin önemini değerlendirmek ve Yunan kurgusu için açtığı yolların havai fişeklerden daha fazlası olduğunu kanıtlamak için birkaç yıl beklememiz gerekecek” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x